Mihaela Buzărnescu s-a calificat în turul doi la turneul de la Hiroshima

10 sep 2019 1198 afişări Tenis

Mihaela Buzărnescu (125 WTA) a învins-o, marţi, pe Viktoriya Tomova (184 WTA), cu scorul de 6-1, 6-4, calificându-se în turul doi al turneului de la Hiroshima.

În primul set, Mihaela Buzărnescu a dominat-o pe sportiva din Bulgaria, Tomova câştigând un singur game. În setul secund, partida a fost mai echilibrată, însă Buzărnescu s-a impus fără mari probleme.

Partida dintre Mihaela Buzărnescu şi Viktoriya Tomova a avut o durată de o oră şi cincisprezece minute.

În turul secund al turneului de la Hiroshima, Buzărnescu se va înfrunta cu câştigătoarea partidei dintre Kurumi Nara (182 WTA) şi Tatjana Maria (86 WTA).